FKM OKULLARI

FKM Kampüs (Mudanya Yolu)

FKM Kampüs ana sınıfından lise son sınıfa kadar öğrencilerimizin geleceğe hazırlandığı Bursa’nın denize çıkan caddesi Mudanya Yolu üzerinde 10 bin m2’lik alanda mükemmelin ötesinde eğitim anlayışı ile kurulmuştur.

700’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan, bünyesinde öğrencilerin konsantrasyonunu düşünerek oluşturulmuş çalışma salonları, kütüphane, spor salonları, yüzme havuzu, sinema gibi çokça olanağı barındıran Mudanya yerleşkemizde geleceği yetiştiriyoruz.

FKM okullarının sunduğu olanaklarla hayalini kurduğunuz geleceğe ulaşmak için engeliniz yok!

FKM OKULLARI

Derslikler

Kampüsümüzde toplam 55 derslik bulunmaktadır. Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi sınıflarımız öğrencilerin gelişim özelliklerine göre en ince ayrıntılar düşünülerek tasarlanmıştır. Öğrencilerimizin rahatı, sağlığı ve güvenliği düşünülerek tasarlanan sınıflarımızda farklı ve kaliteli bir sınıf ortamı için her şey var.

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

ÇALIŞMA SALONLARI

Kampüsümüzde bulunan çalışma salonları öğrencilerimizin ders zamanı haricinde tekrarlarını yapabilmeleri ve soru pratiklerini geliştirmeleri adına tasarlandı. Öğrencilerimizin tüm sorularına cevap bulmaları için onları bekleyen etüt hocaları ile gününde öğrenimi, pekiştirmeyi ve akademik gelişimi en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz.

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

BİLGİSAYAR LABORATUVARI

Kampüsümüzde 43 adet bilgisayardan oluşan bir bilgisayar laboratuvarımız bulunmaktadır. Laboratuvarımızda okul öncesinden fen lisesine kadar öğrencilerimizin tamamı kodlama ve uygulama geliştirmeye yönelik müfredat programı eğitimi görmektedir. Özellikle son yıllarda dijital kültürün ortak dili olan kodlama dersi kapsamında öğrencilerimiz güncel yazılım programlama dilleri öğretilmektedir. Nitelikli teknoloji eğitimlerin ile ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yarınlara hazırlamaktayız.

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

FEN VE TEKNOLOJİ LABORATUVARI

Bünyemizde bulunan Fen ve Teknoloji Laboratuvarı ile deneyerek öğreniyoruz.

FKM okulları olarak uygulamalı eğitimin teorik bilgileri öğrenmede etkisini biliyor, son teknoloji laboratuvarımızla tüm sevilerde öğrencilerimizin görerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Kampüsümüzde bulunan 3 adet fen laboratuvarı, 2 adet teknoloji ve bilgisayar dersliği ile müfredatın tüm uygulanabilir projelerini gerçeğe dönüştürüyoruz.

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

SANAT ATÖLYESİ

Öğrencilerimizin duygu, düşünce ve izlenimlerini estetik düzeyde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla kampüsümüzde yüksek kalitede sanatsal malzemelere ve ekipmanlarla donatılmış bir atölyemiz bulunmaktadır. Burada resimden, heykele, seramikten, ebru sanatına kadar birçok sanat dalında temel bilgi ve beceri kazandırılmaktadır.

Tüm sınıf seviyelerine göre planlanan sanat etkinliklerinde öğrencilerimiz çalışmalarıyla, grup içinde hareket etmeyi, yaratıcılık yönlerini geliştirmeyi, problemlere farklı çözümler getirmeyi öğrenirler.

Ayrıca öğrencilerimiz özel gün ve haftalarda hazırladıkları sanat çalışmalarını okulda sergileme fırsatı da yakalarlar.

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

SPOR ALANLARI

FKM Kampüs’te bulunan açık basketbol sahası, kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve futbol sahası ile öğrencilerimizin sportif ve sosyal gelişimlerine yönelik tüm olanakları sağlıyoruz. Bireysel ve takım sporları ile öğrencilerimizdeki motivasyonun artmasını sağlıyor sosyal ve bedensel gelişimlerini, dikkat yönetimini ve konsantrasyonlarını üst seviyeye çıkarmaları için çalışıyoruz.

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

ATATÜRK KONGRE SALONU

FKM Kampüs Atatürk Kongre Salonumuz; okulumuzda düzenlenen tüm etkinlik, tören, konferans, yarışma ve seminerler için kullanılmaktadır.

400 kişi kapasiteye sahip FKM Kampüs Atatürk Kongre Salonumuz; ses, ışık ve görüntü sistemleri olarak son teknoloji profesyonel sistemler ile donatılmıştır.

Bizi Arayın

SİNEMA SALONU

Kampüsümüzde 150 kişi kapasiteli bir sinema salonumuz bulunmaktadır. Eğlence ve eğitsel amaçlı filmlerle öğrencilerimizin hem sinema kültürlerini zenginleştiriyor hem de yeni bakış açısı kazandırıyoruz. Ayrıca öğrencilerimize İngilizce ve yan dillerini geliştirebilecekleri filmler izleterek kelime hazinelerini zenginleştiriyoruz.

Bizi Arayın

YEMEKHANE

Yemekhanemizde öğrencilerimizin hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerini öp planda tutarak beslenme programları hazırlıyor, düzenli beslenme alışkanlığı sağlamalarına dikkat ediyoruz.   

Bizi Arayın
FKM OKULLARI

SATRANÇ ATÖLYESİ

Okulumuzdaki Satranç kulübü, üye öğrencilerimizle her yıl ulusal ve uluslararası pek çok turnuvada başarı ile dönmektedir. Sosyal kulüplerimizden biri olan ve kendine ayrı salonuyla tarihin en ünlü strateji oyununda okul içi düzenlediğimiz yarışmalarla da öğrencilerimizin maç deneyimi kazanmasını sağlıyor, zihinsel gelişime çok büyük katkı sağlayan bu oyunla rekabeti, stratejiyi, düşünmeyi ve en önemlisi dostluğu öğreniyoruz.

Bizi Arayın

Diğer İmkanlar

Kütüphaneden sosyal alanlara, kantinden müzik atölyelerimize kadar çok sayıda imkan öğrencilerimizin gelişimleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir.

Bizi Arayın