FKM Okulları

Öğrenci Kulüpleri

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİYLE

FKMUN

Evrensel düşünebilmek, dünyanın politik, ekonomik, sosyolojik, stratejik gerçeklerine hakim olabilmek, bir ulusu gelecek yönüyle daha güçlü kılıyor. Model United Nations (MUN) programları da, FKM Okulları öğrencilerinin önemli dünya sorunlarına hakim olmaları,araştırma, tartışma ve yazma yoluyla bu konulara etkili, adil ve doğru çözümler bulabilmelerini sağlamak amacıyla kuruldu.

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİYLE

FKM KOD & ROBOT

Z kuşağının beklentileri ve gelecek için kazanmaları gereken donanımlar farklı. Eğitim vizyonumuzun bu yönüyle FKM Okulları öğrencilerine kodlama eğitimi de veriyoruz. Bu sayede çocuklarımızın ve gençlerimizin problemleri çözebilme, sentez ve analiz yapabilme, analitik ve özgün düşünebilme gibi kabiliyetlerini geliştiriyoruz.

FKM Okulları öğrencileri kodlama eğitimine anasınıfı 6 yaş seviyesinde başlıyor. Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri ile Yazılım derslerinin ayrılmaz bir parçası olarak robot programlama, mekanik, elektrik-elektronik de eğitim programlarımız arasında bulunmaktadır.

FKM Okulları öğrencileri bu bütünleşik bilişim ders programlarıyla bir yandan çözüm üretirken bir yandan da bilgi işlemsel düşünme, planlama yapma, tasarım ve geliştirme süreçlerine dahil olurlar. Böylece robotik dünyasının kavramlarıyla tanışırlar.

FKM KAMPÜS KULÜPLERİNDE

ÇOK BOYUTLU DÜŞÜNEBİLME BECERİSİ KAZANDIRMA

Bir birey, sahip olduğu özel kabiliyetleriyle hayatın içinde hem kendi mutluluğu hem de

çevresinin mutluluğu ve yaşam kalitesi için fark oluşturabiliyor. Bu yüzden kulüp programları FKM Okulları  öğrencilerinin gelişiminin vazgeçilmez bir bölümü. Okulumuzda tüm kulüp faaliyetleri uzman eğitimcilerin rehberliğinde sürdürülüyor ve her öğrenci ilgi duyduğu birkaç kulüp programında yer alıyor.

Kulüp faaliyetleri, öğrencilerimizin entelektüel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunulurken farklı alanlardaki kişisel yeteneklerini, eğilimlerini tanıma ve kabiliyetlerini ortaya çıkarma imkanı sağlıyor. En önemlisi, FKM Okulları öğrencileri yeteneklerini tanıyıp kullanarak üst düzeyde özgüven kazanıyor.

Okul Kulüpleri

Bilişim Kulübü

Öğrencilerimiz, sadece bilişim programları için oluşturulmuş bilgisayar, kodlama ve robotik donanımlarına sahip özel sınıflarda proje çalışmaları yapmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz kulüp çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası yarışmalara da katılmaktadır.

 

Okul Klüpleri

Müzik Kulübü

FKM Okulları’nda her öğrenci, kabiliyetlerine uygun bir enstrüman çalabilmesi için yönlendirilmekte, alanında başarılı müzik öğretmenleriyle çalışabilmektedir. Tuşlu, yaylı, nefesli, vurmalı enstrümanlarla oluşturulmuş müzik sınıflarında öğrencilerimizin müzikal kabiliyetlerini keşfetmeleri sağlanmaktadır.

Okul Kulüpleri

Edebiyat Kulübü

Edebiyat Kulübümüzde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde yaşam ile edebiyat arasında iletişim kuruyoruz. Öğrencilerimizin yazılı kültüre ilgilerini artırmayı hedeflediğimiz etkinliklerimizi okul kütüphanemizde gerçekleştiriyoruz. Okuma, yazma ve düşünce becerilerini geliştirdiğimiz kulübümüzde öğrencilerimize Türkçemizi kurallarına uygun, güzel ve düzgün kullanmayı amaçlıyoruz.

Okul Klüpleri

Gastronomi Kulübü

Gastronomi kulübü, yemek yapmanın yanı sıra çeşitli malzemelerin birleşimi ve reaksiyonu ile ortaya çıkan lezzetin sadece midelerimizi değil yaratıcılığımızı da beslediği okulumuzun en eğlenceli kulüplerinden biridir.

Kulübümüzde öğrencilerimizle beraber hamur işlerinden turşu, konserve gibi fermante yiyeceklere kadar çok çeşitli besinler hazırlıyor, hazırladıkça öğreniyoruz. Ekip olarak çalışmanın da keyfine vardığımız kulübümüzün tadına bakmaya tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi bekliyoruz.

Okul Klüpleri

Yabancı Dil Kulübü

Dil öğrenmeyi kolaylaştıran en etkin yolun pratik yapmaktan geçtiğini biliyor, yabancı dil kulübümüzle öğrencilerin günlük pratiklerinde yabancı dil becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Konuşma kulübü olarak da faaliyet gösteren kulübümüz aynı zamanda öğrencilerimizin okuma ve yazma becerilerine de odaklanıyor.

Birbirleri ile konuşma pratiklerini geliştiren öğrencilerimiz yabancı dil konuşabilme özgüvenlerine katkı sağlıyor.

Okul Klüpleri

Spor Kulübü

Biz sportif çalışmaların hem zihin hem de beden gelişimine sağladığı katkıları biliyor, spor kulübümüzle öğrencilerimizin ekip olabilme, birlikte çalışma, sosyal bağları kuvvetlendirme ve sağlıklı bedensel gelişim gösterebilmeleri için çalışıyoruz.

Futbol, voleybol, basketbol ve hentbol gibi takım sporlarının yanı sıra yüzme, tenis, badminton ve atletizm gibi bireysel sporlarda da öğrencilerimizin sportif başarılarını geliştirmelerine katkı sağlıyoruz.

Okul Klüpleri

Sanat Kulübü

Resim, heykel ve seramik alanında öğrencilerimizin yaratıcılıklarını sanat kulübü ile besliyoruz. Kulübümüz bünyesinde kullanılabilen çeşitli görsel sanat materyalleri ile öğrencilerimizin hayal dünyasını gerçeğe yansıtmaları için kapıları aralıyoruz. Uzman eğitmen kadromuz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizle öğrencilerimiz streslerini yönetmeyi başarırken ortaya çıkardıkları eserlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor.

Okul Klüpleri

Drama Kulübü

Drama Kulübü öğrencilerimizin iş bölümü şeklinde yaptıkları ve sanat alanında sorumluluk üstlenerek üretim yapmalarını sağlayan bir sanat dalıdır. Kulübümüzde öğrencilerimiz gösterimi yapılacak oyunu en iyi şekilde sahnede sergilemek için planlı ve koordineli bir şekilde çalışmalar düzenlerler. Bu kulübümüzde öğrencilerimize görev ve sorumluluk bilinci özelliği kazanımı amaçlamaktayız. Öğrencilerimiz drama kulüplerinde sergiledikleri oyunlarla yıl içerisinde özel gün etkinliklerinde kendilerini tüm okul arkadaşlarına çalıştıkları oyunu sergileme fırsatı yakalamaktadırlar.

Okul Klüpleri

Dans Kulübü

Modern Dans eğitimlerinin yanı sıra folklorik koreografilere de yer verdiğimiz dans kulübümüzde özellikle ilkokul dönemindeki öğrencilerimizin motor becerilerine odaklanırken ortaokul ve lise öğrencilerimizin ritim, dans ve yaratma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktayız.

Okul Klüpleri

Satranç Kulübü

Zekayı ve düşünebilme gücünü hep iki adım sonrasına taşıyabilmek, alınan bir kararın bir değil birkaç aşama sonrasını da planlayabilmek kulübün temel amacıdır. Bu yüzden geniş açıda strateji geliştirebilmek için, tüm FKM Okulları öğrencilerinin iyi bir satranç oyuncusu olabilmelerini önemsiyoruz, destekliyoruz.  Okulumuzda düzenlediğimiz satranç turnuvalarının yanında, yerel ve ulusal yarışmalara 

Başarılarımızın Sırrı Çok Çalışmak!