FKM'de Hayat

FKM Kampüs (Mudanya)

FKM Kampüs ana sınıfından 12. sınıfa kadar öğrencilerimizin geleceğe hazırlandığı, Bursa’nın denize çıkan caddesi Mudanya Yolu üzerinde 10 bin m2’lik alanda mükemmelin ötesinde eğitim anlayışı ile kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapan, bünyesinde öğrencilerin konsantrasyonunu düşünerek oluşturulmuş çalışma salonları, kütüphane, spor salonları, yüzme havuzu, sinema gibi çokça olanağı barındıran Mudanya yerleşkemizde geleceği yetiştiriyoruz.

FKM okullarının sunduğu olanaklarla hayalini kurduğunuz geleceğe ulaşmak için engeliniz yok!

FKM'de Hayat

Derslikler

FKM Okulları’nda dersler eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılan sınıflarda işlenir. Tüm sınıflarda akıllı tahta ve barkovizyon mevcuttur. Sınıflar öğrencilerin rahatça ders işleyebilmesine olanak sağlayacak düzen ve materyallerin bulunduğu, ferah ve aydınlık mekânlar olarak hazırlanmıştır.

 

FKM'de Hayat

Çalışma Salonları

Öğrencilerimize ayrılmış olan çalışma salonlarında öğrenciler öğretmen gözetiminde bireysel çalışmalarını yapmaktadırlar.

FKM'de Hayat

Kütüphane

Kitap,  eğitimin, bilimin, sanatın kısacası insanlığın temeli oluşturur. Bu nedenle kitapsız bir dünya asla düşünülemez. İnsanlık için bu kadar değer arz eden kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine yine burada sunulur. Birçok evde kitaplık mevcuttur ama bu kitaplardan  sadece kendisi ve yakınları faydalanabilir. Oysa kütüphaneler çok geniş kitlelere hitap eder. Hatta kişisel kitaplığı mevcut kimselerinde  kütüphanelere ihtiyacı vardır. Çünkü hiçbir kitaplık kütüphaneler kadar zengin değildir.

Günümüzde radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi kitle iletişim araçlarında oldukça  gelişim kaydedilmiştir. Fakat bu araçlar ne kadar gelişse de kitap kadar etkili olamazlar. Kütüphanemiz, kullanıcısının okuma, araştırma, ödev, proje, sunum ve kültürel etkinliklerine cevap verebilmek için her türlü kaynak ve teknolojik altyapıya sahiptir. 24 saat internet bağlantılı bilgisayar, tüm okula hizmet verebilen hız ve kapasitede baskı ve tarama makineleri ile öğrencilerimize gerçek bir kütüphane ortamı sunmaktayız. Dünya ve Türk klasikleri başta olmak üzere birçok eğitsel ve kültürel kitaplarımız öğrencilerimiz için özenle seçilmiştir.

Laboratuvarlar

Fen ve Teknoloji Laboratuvarları

Okulumuzda öğrencilerimizin güvenli koşullarda deney ve gözlem yapmalarına imkân sağlayan Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz, Fen ve Teknoloji derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri; internet bağlantılı bilgisayar, sinevizyon, akıllı tahta ve projeksiyon cihazlarından oluşan donanımı ve deney setlerinin olduğu laboratuvarlarda deneyerek, inceleyerek pekiştirmektedir. Ayrıca deney malzemelerinin yanında konuların işlenmesinde görsel doküman olarak kullanılan posterler ve modeller bulunmaktadır.

Laboratuvarlar

Bilgisayar Laboratuvarları

Okulumuzda her öğrencimize bir adet bilgisayarın düştüğü laboratuvarlarımızda kesintisiz internet alt yapısı bulunmaktadır. Ayrıca öğretmenlerimiz laboratuvarlarımızda bulunan kontrol yazılımı ile öğrencilerimizin çalışmalarına uzaktan müdahale edebilmektedirler.

FKM'de Hayat

Sanat Mekânları

Güzel sanatlar dersleri, okulumuzda özel olarak ayrılmış birimlerde, resim atölyesinde ve donanımlı müzik dersliğinde alanında uzman eğitmenler ile en ideal ortamda gerçekleşir. Öğrencilerimiz resim, müzik, seramik, dans, ritmik jimnastik, satranç gibi konularda uygulamalı çalışmalarını bu etkinlikler için düzenlenmiş özel mekânlarda gerçekleştirmektedirler. Uygulamalı çalışmalar için özel olarak düzenlenmiş mekânlarda, öğrencilerimizin çalışmalarında kullanacakları materyaller de mevcuttur. 

FKM'de Hayat

Spor Salonu

Beden Eğitimi Bölümü yaptığı çalışmalarla fiziksel aktivitenin ve oyunun öğrencilerin bilişsel, duyuşsal ve fiziksel açılardan gelişmelerini sağlamasını hedefler.

Hareket, öğrencilerimizin bedensel gelişimleri için çok önemlidir. Çocukluk döneminde fiziksel aktivitelere katılımın olumlu etkileri büyüktür. Büyüme ve gelişmenin daha iyi olması, aktif yaşam biçimi kazandırılması, ileride oluşabilecek hastalık risklerini azaltmada aşırı kilo alımının önlenmesin de olumlu etkiler göstermektedir. Bu kapsamda düzenli bir spor dalıyla uğraşmak kadar, fiziksel aktivite içeren bazı etkinlikler de çocukların bedensel gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Okulumuzda açık ve kapalı spor alanlarımız mevcuttur. Basketbol, voleybol, badminton, tenis sporlarının yapıldığı spor alanlarımız, öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

FKM'de Hayat

Konferans Salonu

Her türlü sanatsal etkinliğin gerçekleştirildiği profesyonel teknik donanımlı konferans salonumuz 300 kişilik kapasiteye sahiptir. Derslerde işlenen konular daha kapsamlı bir şekilde ele alınır, animasyon ve sunumlar ile desteklenir; farklı sanat dallarına yönelik performanslar sergilenir ve söyleşiler, imza günleri düzenlenir.

FKM'de Hayat

Kantin Hizmetleri

Öğrencilerimize ev rahatlığında bir mekân sunuyoruz. İhtiyaçları olan temel araç ve gereçleri bulabilme ve kullanabilme imkânı sağlıyoruz.

Burada projelerini geliştirebilir, sosyalleşebilir, taze çekilmiş portakal suyunu içebilir, nefis cheesecake’nin tadına bakabilir ve öğretmenleri ve okul arkadaşlarıyla keyifli sohbetler eşliğinde vakit geçirebilmektedirler.

FKM'de Hayat

FKM Store

Öğrencilerimiz okul kıyafetleri ve kitap ihtiyaçlarını okul storlarımızdan temin etmektedirler.

Başarılarımızın Sırrı Çok Çalışmak!